Klub

Klub nejmenších existuje od roku 2006. Vznikl hlavně proto, aby si rodiče, vychovávající dítě s Downovým syndromem, mohli navzájem vyměňovat své zkušenosti. Nemělo by být cílem snažit se na vše přijít sám, je snazší a nepochybně i efektivnější, zeptat se. Jednou měsíčně se setkáváme v prostorách mateřského centra Robátko v Židlochovicích u Brna. Občas mezi nás zavítají odborníci na slovo vzatí z různých oblastí, zabývající se pomocí lidem s Downovým syndromem a usnadňující nám cestu, po které jsme se vydali.

Náš klub je součástí brněnského sdružení Úsměvy, které nabízí pomoc rodičům, jež se po zjištění, že se jim narodilo, nebo má narodit dítě s Downovým syndromem, ocitli v nelehké situaci. Snaží se ukázat, že život s hendikepovaným dítětem není horší, ale bohatší, že naše děti, pokud dostanou šanci v milující rodině, mají všechny předpoklady prožít normální a spokojený život.

Sdružení nabízí kontakty na odborníky z řad lékařů, terapeutů nebo speciálních pedagogů. Snaží se pomáhat s integrací dětí s Downovým syndromem do školek či škol a v neposlední řadě seznamuje veřejnost s životem, schopnostmi a potřebami takto postižených lidí.

Budete-li chtít, můžete nás prostřednictvím občanského sdružení Úsměvy podpořit. Číslo účtu je 209236911 / 0300. Děkujeme.