Naše děti

Několik příběhů dětí z klubečku: a Vaše příběhy:

Pro většinu z nás je zjištění, že se nám narodilo nebo že se nám má narodit dítě s Downovým syndromem, nepříjemným zážitkem, kterého bychom byli nejraději ušetřeni. Tato skutečnost ovlivní nejen nás, ale i naše nejbližší okolí. Můžeme mít štěstí a naše rodiny a přátelé nás podpoří a budou stát při nás. Ale ne ve všech případech tomu tak bývá a proto vznikla tato část, abychom Vám dali možnost nahlédnout do životů dětí s Downovým syndromem a jejich rodičů a ukázat, že takové dítě, cítí-li podporu a lásku své mámy a svého táty, je schopné běžného života, který se zase tak moc neliší od života dítěte bez postižení.

Pokládáte si otázky: Jaké jsou děti s Downovým syndromem? Budou schopné normálního života? Jak vlastně vypadají tyto děti? Budou moci chodit do školky nebo do školy?

Právě zde bychom Vám rádi na tyto a spoustu dalších otázek odpověděli.

Máte doma dítě, dospívajícího nebo již dospělého člověka s Downovým syndromem? Máte sami zkušenosti s výchovou, nebo nějaké zážitky s lidmi s DS? Jste člověk s Downovým syndromem a chtěl/a byste návštěvníkům těchto stránek něco vzkázat? Napište nám svůj příběh. (bartonova.verca@seznam.cz)

Nejsme naštěstí jediní, kteří se Vám snaží ukázat, jaký je život s dítětem, který má Downův syndrom. Další velmi pěkné příběhy si můžete přečíst na stránkách Ovečky a pražského sdružení Společnosti rodičů a přátel dětí s Downovým syndromem.