Zuzanka

Příběh Zuzanky

Naší Zuzance budou v listopadu 3 roky. Je to miláček celé naší rodiny, ale hlavně tátův. Vůbec nemyslíme nato, že je Downík a bereme ji jako zdravou. Nikdy by nás nenapadlo, že naše děťátko může být postižené a taky tomu v těhotenství nic nenasvědčovalo. V porodnici na chodbě mi paní doktorka „cosi“ naznačovala, ale vůbec si nebyla jistá touto diagnozou. Stejné to bylo i s pediatričkou.

Po měsíci, kdy jsme byli objednáni na genetiku jsme se teprve dozvěděli pravdu, ale horší zjištění bylo, že Zuzanka má vadu srdíčka a musí na operaci. Tohle bychom už nikdy nechtěli zažít, ten obrovský strach, že bysme mohli o ni přijít! Byla to o moc větší bolest než zjištění DS. Ale už je všechno za námi!

Zuzanka je velice šikovná, má velice ráda knihy s říkankami a s písničkami spolu s babičkou si vypráví pohádky a s dědou si zpívají, Zuzanka po svém, protože se jí zatím nechce mluvit. Ráda pomáhá tatínkovi na zahradě a mamince při úklidu. Má ještě plenky , ale na hrníček už umí.

Se svou sestřenicí Karolínkou, která je přesně na den o rok mladší vymýšlí různé čertoviny a taky se dokáží pěkně poškádlit. Příští rok máme slíbenou normální školku, tak jsme zvědaví jak to bude zvládat a jak se jí tam bude líbit.

Je to naše veliké štěstíčko, které nám dělá jen a jen radost a my vidíme, že je na světě šťastná a uděláme všechno proto, aby to tak zůstalo.

napsáno 2008